Zpráva o činnosti SDH Hostovlice za rok 2007.
     Náš sbor se v roce 2007 řídil plánem, který vzešel z valné hromady (6.1.2007). První úkol, který nás čekal, bylo na fotbalovém hřišti prodloužit přívod vody až na konec hřiště. To nám slouží při tréninku k napouštění kádě. Využili jsme teplé zimy a toto provedli 13. ledna.
     Druhou akcí bylo dokončení rekonstrukce klubovny v hasičárně. Byly vybourány podlahy, znovu vybetonovány a položena dlažba. Za hasičárnou byl vybetonován část prostoru na venkovní posezení a chodník podél budovy. Materiál poskytl obecní úřad a my jsme vykonali práci.
     První kulturní akcí našeho sboru bylo již tradiční stavění máje a pálení čarodějnic. Máj jsme postavili před hasičárnou, kterou celou noc hlídalo mládí. Na hřišti jsme společně se svazem žen pro děti a malé čarodějnice uspořádali soutěže o cena. Akce vyvrcholila odpalem ohňostroju.
     Druhá akce pro děti, kterou pravidelně pořádáme se svazem žen je dětský den na ukončení prázdnin. Letos tento den plný soutěží a her proběhl 1. září.
     V letošním roce jsme zakoupili pro soutěžní družstvo trička. Dále byl zakoupen přívěs za auto, který bude přestaven na odvoz kádě, základny a terčů na tréninky. Terče byly zrekonstruovány (jsou rozebíratelné a mnohem lehčí). Dále jsme si pořídili dva stoly a čtyři lavice, vše k venkovnímu sezení.
     Také jsme pořádali jednu taneční zábavu "Hostovlické vinobraní". Tato zábava je naší největší výdělečnou akcí. Letos bylo okolo 200 lidí.
     Sbor měl k 31.12. 2007 19 členů. Je to nejmenší členská základna na okrsku, ale jsme velmi činní. Zúčastnili jsme se šesti soutěží s docela dobrými výsledky. Bylo devět členských schůzí s prům. účastí 11 členů. Naši zástupci se účastnili všech okrskových schůzí. Dne 21. června jsme ještě po jednom velkém dešti splachovali bahno ze silnice od křižovatky "U školy" až k bytovkám. Voda se brala s obecního rybníku a bylo nás na to sedm, začali jsme v 17:00 a akce byla ukončena ve 21:30 hod.
04.10.2008 10:50:11
johny.martin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one